logo

Kapucuoğlu Ailesi’nin Eyüp Sırtlarındaki Evine Bobo’dan Sihirli Dokunuş!

Modern çizgilerinin yanı sıra tasarımlarında kullandığı meşhur renk üçlemesi olan siyah-beyaz ve kırmızıyla mobilya dünyasında farklı bir kimlik oturtan BOBO Mobilya, dekorasyon projeleri ile de göz dolduran bir firma. Klass Dergisi’nin sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Muammer Kapucuoğlu’nun Eyüp’te bulunan evinin iç dekorasyonunu yapan BOBO tasarımcısı Hayriye Kahramanoğlu bu çalışmasında yine siyah, kırmızı ve beyazın sihirli uyumundan yola çıkıyor.

İki çocuk sahibi olan Muammer-Fisun Kapucuoğlu çifti rahat, modern, dinamik ve beyaz tonların ağırlıkta olmasını hayal ettikleri evlerinin iç dekorasyonu için kalitesinden emin oldukları BOBO ile çalışmaya karar vermişler. Kapucuoğlu ailesine ait evin genelinde kullanılan koltuk ve mobilyalar tamamen beyazdan oluşuyor. Beyaz lake mobilyalara siyah ve kırmızı renkler içeren birkaç ayrıntı eklenerek mekâna hareketlilik katılmış. Evdeki her detaya evin sahibesi Fisun Kapucuoğlu ile birlikte karar veren Hayriye Hanım perde aksesuar seçimlerini birlikte yaptıklarını belirtiyor. Mekâna şık bir görünüm katan avizeler ise Özartaş imzası taşıyor.

 

GİRİŞ

DRESUAR BİLE ÇOK YÖNLÜ BİR ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİLMİŞ!Untitled-1
Kapucuoğlu ailesinin evine girdiğimiz anda bizi portmanto ile şık ve sıra dışı bir dresuar karşılıyor. İki çocuk annesi olan Fisun Hanım evlerinde depolanması gereken çok fazla eşya olduğunu Hayriye Hanım’la paylaşınca başarılı tasarımcı da birçok alanı değerlendirerek fonksiyonel tasarımlar ortaya koymuş. Örneğin dresuar bile dolap anlamında çok yönlü bir şekilde değerlendirilmiş. Girişteki çarpıcı detaylardan bir diğeri dresuar aynası olmuş. İç içe kombinlenen daire şeklindeki aynalar ortama ayrı bir hava katmış.

EBEVEYN ODASI

Untitled-3AVİZE, ODANIN MODERN HAVASIYLA ZARİF BİR TEZATLIK OLUŞTURUYOR!
Evin genelinde kullanılan beyaz lake mobilyalar ebeveyn yatak odasında da tercih edilmiş. Gardırop kapaklarında kullanılan ayna ile gardırobun karşı duvarında kullanılan ayna detayları ile sonsuz bir görünüm hedefl enmiş ve odaya büyük bir derinlik katılmış. Oldukça geniş kullanılan yatak başı kadife kapitone kumaştan tercih edilmiş. Yan tarafl arda kullanılan kristal taşlı aplikler ise minik olmalarına rağmen odaya şık bir dokunuş yapıyor. Yatak başının denk geldiği duvarda kullanılan simli efektler ise odanın en çarpıcı yanlarından biri. Özartaş Avize’den tercih edilen siyah kristal avize ise odanın modern havasıyla şık bir tezat oluşturuyor.

 

SALON

FARKLI AYNA TASARIMLARI SALONA DERİNLİK KATIYOR!Untitled-7

Salonda bulunan koltuklar modern çizgide olup üzerinde kullanılan aksesuar ve ışıltılarla biraz daha avangart bir yapıya dönüştürülmüş. Koltuklarda kullanılan kırlentler ise siyah ve desenli olarak tercih edilmiş. TV ünitesinde kullanılan ışık detayı ise ortama farklı bir hava katmış. Orta sehpalar ise siyah ve beyaz tasarımıyla oldukça ilgi çekici. Perdeler siyah tercih edilirken evin atmosferine uyum sağlaması için Swarovski taşlarla ışıltı katılmış. Salonda bulunan yemek bölümü ise yine beyaz lake mobilyalardan oluşuyor. Beyaz modern masaya siyah ve kırmızı sandalyeler eşlik ediyor. Geometrik kapaklara sahip konsolun kombinlendiği sıra dışı ayna salonun en hareketli öğelerinden bir tanesi. Aynaların kattığı derinlikten büyük keyif alan Hayriye Hanım farklı ayna tasarımlarını evin genelinde kullanmayı tercih etmiş. Salonda kullanılan duvar kâğıtları ise tüm mekân ile son derece uyumlu bir görünüm sergiliyor.

 

ÇOCUK ODASI

EVİN EN RENKLİ ODASINDA FONKSİYONELLİK ÖN PLANDA!Untitled-12
Evin en renkli yerlerinden birisi evin iki yakışıklı oğlu Efe ve Kutay Kapucuoğlu’nun odası. Odaya genel olarak kırmızı ve beyaz renkler hâkim. Odada yer alan yataklar birbiriyle bağlantılı bir görünüme sahip. Çalışma masası tamamen fonksiyonelliğe yönelik tasarlanmış. Odada tercih edilen kırmızı modern koltuk ise odanın gün içinde yaşanılabilmesi, Efe ve Kutay’ın arkadaşlarıyla vakit geçirebilmesi için tasarlanmış. Avrupa şehirlerinin simgelerini taşıyan duvar kâğıdı ile antik telefon odanın diğer renkli ayrıntılarından birisi. Evin genelinde olan ayna ayrıntıları çocuk odasında da kullanılmış gardırop kapakları aynalarla kaplanmış.

  • Share

Comments are closed.