logo

Zekeriyaköy Sırtlarında Yeşillikler Arasında Şölen Tadinda Bir Proje!

Nurdan ve Rıza Başkan çifti Zekeriyaköy sırtlarındaki villalarının kapılarını M-Live okurları için açtılar. İstanbul’un oksijen Untitled-2cenneti Zekeriyaköy’de 1000 m2 yeşil alan içerisinde 800 m2 kullanım alanına sahip dört katlı villanın tüm tasarım ve uygulamaları Bobo Mobilya’nın başarılı ekibi tarafından gerçekleştirildi. Bobo Mobilya’nın tasarımcısı Hayriye Kahramanoğlu proje için yapılan yolculuğu anlattı.

Özel bir şirketten emekli olan başarılı işkadını Nurdan Başkan ve özel bir şirketin yöneticiliğini yapan Rıza Başkan ile iki kızları Pınar ve Özge’yi showroom’umuza yaptıkları ziyaret sırasında tanıdık. Yapılan bu ziyaretle anlaşılmıştı ki artık evleri Bobo Mobilya’ya emanetti. İstekleri doğrultusunda evlerine yaptığımız ziyaretle bizden istedikleri proje için start verilmiş oldu. Yine onların isteklerine uygun, ancak kendi yorumumuzu da katarak bir proje hazırladık. Hazırlanan projede evde yaşayacak olan her bireyin kendi yaşam alanı için istekleri tek tek detaylandırıldı. Ortak yaşam alanları için ise aile olarak alınan ortak kararlar doğrultusunda hareket edildi. Yapılan sunumun ardından müşterilerimizin evi için tam gaz çalışmaya başladık.

SICACIK, HUZURLU, ŞIK
VE PARLAYAN BİR YUVA!
Müşterilerimiz için tasarlanan mobilyaların üretimine başlanmasıyla eş zamanlı olarak evin içinde yapılması gerekenlerin haritası belirlendi. Öncelikle mekânın tamamlanmamış alanlarına el atıldı. Hatta bazı noktalarda zaten yapılmış olan bazı uygulamalar çıkartılarak projeye uygun yeni materyallerle değiştirildi. Boya renkleri ve duvar kâğıtları tespit edildi ve uygulama başarıyla tamamlandı. Projeye uygun gerekli elektrik donanımı için bir hayli kırım döküm ve düzeltmeler yapıldı. Mobilyalar haricinde evde yapılması gereken tüm detaylar tamamlandıktan sonra artık montaj için hazırdık. Ve bakın ortaya ne çıkardık. Sıcacık, huzurlu, şık ve parlayan bir yuva…

GİRİŞ

AYNALARIN BÜYÜSÜ!

Her projemizde olduğu gibi bu evimizde de girişte kullanılan tasarımların evin genel havasıyla uyum içerisinde olmasına özen gösterdik. Uygulama için sahip olduğumuz tek duvarı daha da öne çıkarmak için, pırıl pırıl parlayan siyah duvar kâğıdı doğru seçimdi. Genel konseptimizde kullandığımız kırmızı başköşede de yerini aldı ve tabii aynalar.
Vazgeçilmezimiz.

GİRİŞ KAT SALON
“Bu kattaki salon ev sahiplerimizin
günlük kullanımları için tasarlandı.”
SÖZ KIRMIZININ!Untitled-6
Başlıktan da anlaşılacağı gibi giriş kat salonunda kırmızı konuşuyor. Bu kattaki salon ev sahiplerimizin günlük kullanımları için
tasarlandı. Köşe koltuğun bir kenarına hem televizyonun hem çıtır çıtır yanan şöminenin keyfi ni çıkarabilmeleri için dairesel formda, bol yastıklı, geniş bir oturum alanı daha ziyade rahat rahat yayılma alanı uygulandı. Bu salonda esas alınan aslında konfor olsa da, uygulanan kapsamlı TV ünitesiyle şıklık ve fonksiyonellik katılmış oldu.

 

MERDİVEN!

DALGALARLA YOLCULUK!Untitled-7
Katlar arasında gezinirken evin dış mimarisindeki dairesel formu çok rahat hissedebilirsiniz. Bu formu daha da öne çıkarmak için amorf yapıda desenlere sahip duvar kâğıdı uygulandı.

ALT KAT SALON
Untitled-9SİYAH BEYAZ DENGELER!
Bu salon ev sahiplerimizin kalabalık misafi r gruplarını daha rahat ağırlayabilmeleri ve aynı zamanda TV de izleyebilmeleri için yine konforlu ve kocaman bir köşe koltukla buluşturuldu. Tavanlarda uygulanan köşeli yapıyı biraz yumuşatmak amacıyla dairesel formda ürünler uygulayarak dengeyi sağladık. Ev sahiplerimiz için bu katta da, özellikle kış aylarında şöminenin karşısında rahat edebilmeleri düşünceciyle rahat ve bol yastıklı bir koltuk uyguladık. Koltuk arkasında kalan duvara uyguladığımız ağaç kabuklarından donatılmış, kocaman iki tablo salona farklı bir esinti kattı.

YEMEK BÖLÜMÜ

KRİSTAL YAĞMURU!Untitled-11
Aynı katta bulunan açık yemek bölümünde siyah ve beyazın asaleti devam ettirildi. Mükemmel bir galeri boşluğuna sahip olan bu alanı daha da vurgulamak için üst kattan yemek masasının tam ortasına indirilen devasa aydınlatma ile ışıl ışıl bir yemek bölümü oluşturduk. Aynı alanda yüksek tavanlı cumba içine uygulanan kırmızı kadife perdeler ve yan duvarlardaki siyah parlak duvar kâğıtları bu bölümün daha da öne çıkmasını sağladı.

EBEVEYN YATAK ODASI

Untitled-14DERİN SADELİK!
Ev sahiplerimiz özellikle kendi yatak odalarında mümkün olduğunca sade ve şık bir yaklaşım istediler. Biz de beyazın sadeliğinden ve şıklığından sonuna kadar faydalandık. Odanın neredeyse merkezine yerleştirdiğimiz yatak ünitesi tek başına istedikleri şıklığı yakalamamızı sağladı. Bol ayna kullanarak duvarların bazı bölümlerini neredeyse yok ettik. Ki bu zaten geniş olan alanın daha da geniş görünmesini sağladı. Ayrıca bir giyinme bölümü mevcut olduğundan müşterimizin isteği ile bir gardırop uygulaması yaptık.
ÖZGE BAŞKAN YATAK ODASI

GÜMÜŞ PIRILTI!Untitled-15
Başkan ailesinin büyük kızı olan Özge Hanım üniversite öğrencisi. Özge Hanım da odasında hem dinlenebileceği, hem çalışabileceği, TV izleyip müzik dinleyebileceği bir ortam sağlamamızı istedi. Özge Hanım için, giyinme odasının haricinde bir dolap ve bir makyaj masası da odada yerini aldı. Duvar kâğıdı uygulaması için oldukça güzel bir duvara sahip olan bu oda içeriye girildiğinde gümüş simli duvar kâğıtlarıyla ve aynalarıyla oldukça dikkat çekici.

PINAR BAŞKAN YATAK ODASI

Untitled-18KIRMIZININ BÜYÜSÜ!
Başkan ailesinin en genç üyesi olan Pınar Hanım’ın odasında metrekarenin küçük olmasına rağmen istediği her ürünü başarıyla uyguladık. Henüz lise öğrencisi olan Pınar Hanım da kırmızının büyüsüne kapılan müşterilerimiz arasında yerini aldı. Son derece kendinden emin yaptığı seçimlerle, kırmızının iddiasını da harmanlayarak, istediğinde TV izleyebileceği, müzik dinleyebileceği, tam bir genç kız odasına sahip olmasına çalıştık. Odada bir gardırop, kitaplık ve makyaj masası da yerini aldı. Bazı bölümlerini kırmızı parlak duvar kâğıdıyla kapladığımız duvarlar ve tabii ki aynalar odaya bambaşka bir derinlik kattı.

VERANDA

MAVİ ESİNTİ!Untitled-3
Alt katın doğaya açılan kapısı. Bu kattaki veranda daha ziyade yaz aylarında kullanılmak üzere planlandı. Bahçede masmavi ilgi çeken havuzun içeriye uzantısını sağlamak, mavi ve beyazın serinliğini yakalamak için bu bölümde maviyi kullanmaktan keyif aldık. Pencerelerde uçuşan turkuvaz tüllerin de tatlı esintisi hissediliyor.

 

  • Share

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>